ورزشی

مشترک   ۰

یوگای(جدید) معلق در هوا در نیویورک

۸۸
۸ ماه قبل

این شاگردان یوگا درحالیکه در هوا معلق هستند و با قانون (جاذبه) طبیعت مبارزه می کنند، در طلب دستیابی به بدن، روح و روانی سالمترمی باشند.
انتظار می رود که این شکل جدید تمرین‌ها که یوگای ضدجاذبه نامیده می‌شود برای افزایش قدرت حرکت مفاصل و ماهیچه‌ها و نیز تقویت ذهن مؤثر باشد.
در این کلاس که در نیویورک برگزار می شود، شاگردان خود را به شکلی خاص با این پارچه‌های ابریشمی می‌پیچند.
این پارچه‌ها برای کمک به انجام حرکات کششی و وارونه آویزان شدن و معلق شدن استفاده می‌شود.
شخصی که این تمرین و پارچه‌ را ابداع کرده اظهار می‌دارد که یوگای ضد جاذبه درست مثل یوگای معمولی است. اما یکسری حرکات همراه با دوران حول محورافق را نیز دارا است.
[کریستوفر هاریسون، بوجود آورنده‌ی یوگای ضد جاذبه] :
"یوگای ضدجاذبه ترکیبی است از هنرحرکات هوایی و یوگا. این تمرین همچنین تمرینی برای بدن، روح و روان است .اما روی یک پارچه‌ی تاب‌مانند‌ معلق در هوا انجام می‌شود که در اصل مثل تفریح کردن می باشد."
وی اضافه می‌کند که افراد با هر سن و سایزی می‌توانند یوگای ضدجاذبه را فرا بگیرند.
[کریستوفر هاریسون، بوجود آورنده‌ی یوگای ضد جاذبه] :
"تمرین را طوری طراحی کردم که حتی مادرم هم بتواند انجام دهد. هر کسی می‌تواند به کلاس بیاید و تا وقتی افراد توسط یک مربی یوگای ضدجاذبه‌ی مجاز آموزش ببینند و در مکان مناسب این کار آموزش ببینند می‌توانند به روشی ایمن به انجام آن بپردازند."
بر اساس اظهارات هاریسون، از آنجا که سه سال است که این کلاس‌ها در نیویورک سیتی برگزار می‌شود، روز به روز به شهرت آن در سراسر دنیا اضافه می شود.
وی می‌افزاید یوگای ضدجاذبه ورزشی خوب برای کل بدن است.
[کریستوفر هاریسون، بوجود آورنده‌ی یوگای ضد جاذبه] :
"تفاوت این است که یک یوگای ضدجاذبه ورزشی برای کل بدن است. ترکیبی است از حرکات ورزش‌های سبک سوئدی، پیلاتز ، ژیمناستیک، رقص، هنرحرکات هوایی و نیز یوگا. بنابراین ورزشی خواهید داشت که برای عروق قلب مفید است و برای انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها و تقویت ماهیچه‌ها و تحر‌ک‌پذیری تمامی مفاصل خوب است."
در مدت 90 دقیقه ورزش، این پارچه‌ کمک می‌کند بدن شاگردان در وضعیت درستی قرار گیرد.
شاگردان یوگای ضدجاذبه اظهار می‌دارند که این کلاس‌ها هم ازنظر ورزشی و هم تفریحی خوب هستند.
[جیل دراپو هاروی، شاگرد یوگای ضدجاذبه]:
"قسمت بالای بدنم، شانه‌هایم و ماهیچه‌هایم واقعاً حس خوبی دارند و واقعاً انگار با ماهیچه‌هایم در ارتباط هستم و پاهایم احساس راحتی دارد. مثل اینکه پاهایم می‌خواهند پرواز کنند. خیلی خوب است."
[الکس نیومن، شاگرد یوگای ضدجاذبه]:
"فکرکنم حرکت بیشتری در آن نسبت به یوگای معمولی وجود دارد... و نسبت به یوگای معمولی روی ماهیچه‌ها بیشتر کار می‌شود، اما در عین حال به نسبت ژیمناستیک نرم‌تر است. به نظرم دو چیز را با هم ترکیب می کند، یکی اینکه ورزشی خوب است و دیگراینکه تمرینی آهسته برای آرام کردن ذهن است."
به نظر می‌رسد شاهکار باشد.

یوگا معلق قانون جاذبه روح و روان حرکت قدرت نیویورک کلاس شاگردان ابریشمی ضدجاذبه یوگای ضد ورزش

دسترسی به مجموعه ویدئوهای سرویس ورزشی

با تماشای ویدئوهای رایگان و اشتراک در مجموعه ویدئوهای ارزشمند از تولیدکنندگان و منتشرکنندگان ویدئو حمایت کنیم.